O rybkách Garra rufa

Pedikúra rybičkami Garra rufa pochádza z Turecka, odkiaľ pochádzajú aj samotné rybičky Garra rufa. Tieto rybičky nemajú zuby a žijú v minerálnych prameňoch pri meste Kangal v tureckej provincii Sivas. Prežívajú pri teplote až do 36 °C, čo však znamená, že nemajú veľa vhodnej potravy. A keďže nie sú prieberčivé, nepohrdnú ani odumretou ľudskou kožou. Navyše práve tou, ktorá je sprievodným znakom psoriázy, alebo je hlavnou príčinou zhrubnutia chodidiel.

Teší ma. Som ryba. Doktor ryba.

Volám sa Garra rufa, ale volajú ma aj doktor ryba

Rybičky sa využívajú v zdravotníctve, ale aj v kozmetike. Pomáhajú pri liečbe mnohých kožných ochorení vrátane psoriázy. Veľkej obľube, najmä v Spojených štátoch amerických a v Japonsku, sa teší aj pedikúra. Hoci niekomu sa predstava rybičiek odštipkávajúcich kúsočky kože nemusí páčiť, procedúra je veľmi príjemná. Ponoríte nohy do teplého kúpeľa plnom rybích pomocníkov. Spočiatku vás môže ich starostlivosť trochu štekliť, no o chvíľu si už budete užívať a relaxovať.

Okrem toho, že Vám do hladka objedia chodidlá, má procedúra pozitívny vplyv aj na váš zdravotný stav. Látky, ktoré rybičky vypúšťajú do vody, nielen posilňujú imunitný systém, ale pôsobia aj proti parazitom a infekciám.

Príďte sa s našimi rybičkami zoznámiť osobne!

2 odpovede na O rybkách Garra rufa

 1. žiadosť o informácie... povedal:

  Dobrý deň,Vám,prajem,.
  Prosím Vás pekne,som psoriatik,ale v slabšej forme,.
  Ak by bol záujem o celotelovú kúru rybičkami,aká by bola cena dajme tomu na hodinu,prípadne,ak by náhodou bolo možné časovo z mojej strany aj prípadne aspoň dvakrát do týždňa?…
  Zatiaľ,Vám veľmi pekne ĎAKUJEM za skoré informácie :)
  S pozdravom…Andrejkovič Andrej.